fioh

Unikátní vzdělávací program TSS: Towards Successful Seniority byl přenesen do České republiky v roce 2016 a je naprosto v souladu s principy age managementu a umožňuje jejich uplatnění v praxi. Jedná se o facilitační skupinovou metodu, jež byla vyvinuta v USA na univerzitě v Michiganu s cílem navrátit nezaměstnané na trh práce. Následně byla rozvinuta Finským institutem pracovního zdraví ke zvládání pracovních a osobních změn všeobecně (J. Vuori, J. Silvonen, A. D. Vinokur and R. H. Price: “The Tyohon Job Search Program in Finland: Benefits for the. Unemployed With Risk of Depression or Discouragement”, Journal of Occupational Health Psychology 2002, Vol. 7. No. 1. 5-19.).

Hlavním cílem je podpora zaměstnanců unikátní metodou vrstevnického učení. Osoby, jež absolvují připravené programy, budou seznámeni s možnostmi jak podporovat svoji pracovní schopnost a úspěšný pracovní život v každé životní fázi. Program Profesní seniority je povede k rozvoji dovedností pro řízení kariéry a k rozvoji schopností zvládání změn.

Program Profesní seniority vyhrál první cenu na sedmé mezinárodní konferenci zaměřené na téma pracovního stresu a zdraví: „Work, Stress, and Health 2008: „Health and Safe Work Through Research, Practice, and Partnerships“ ve Washingtonu, DC, 6. – 8. března 2008. Cenu získal v soutěži“ Best Practices Intervention Evaluation Competition“: tato soutěž vyhodnocuje příklady dobré praxe v oblasti intervencí fungujících jako prevence pracovních úrazů a nemocí z povolání a pro podporu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Samostatné stránky vzdělávacího programu naleznete zde: http://www.profesniseniorita.cz/