Inspirační a diskuzní odpoledne

na téma (NE)ZAMĚSTNANÍ 50+, PRÁCE S NIMI FORMOU STORYTELLINGU, JEJICH PRACOVNÍ UPLATNĚNÍ A MOŽNOSTI DO BUDOUCNA.

CO SE DOZVÍTE?

Jak generaci 50+ vnímáme ve společnosti? Jaký vliv na naše vnímání sehrávají média? Co si o této generaci myslíme a co víme?
Proč nemohou lidé po padesátce najít práci? Jaké další problémy řeší? Jaké mají zkušenosti a příběhy? Chtějí se o ně podělit? Dokáží své obavy a problémy veřejně vyjádřit? Jak se u toho cítí?
Které přístupy v práci s touto skupinou lidí lze například využít? Jaká pozitiva přináší story-telling, tj. sdílení (vyprávění) příběhů pro samotné nezaměstnané? Jaké jsou příklady dobré praxe a zkušenosti s touto metodou? Jakým způsobem jej lze využít pro práci s jinou skupinou lidí (komunitou)?
Lze zkušeností a příběhů nezaměstnaných 50+ využít pro lobbing a zlepšení na správných místech české sociální politiky?
Jakým způsobem lze nezaměstnaným nad 50 let dále pomoci? Fungují dočasná pracovní uplatnění a pobídky? Pro jaké typy práce se hodí? Které typy práce jim lze snadněji najít?
Jak se ke generaci 50+ staví sami zaměstnavatelé? Jsou jim nápomocni, nebo spíše využívají jejich slabšího postavení k bossingu? Existuje něco jako age management?
Přijďte, inspirujte se, diskutujte a buďte svědkem ukázek vybraných projektů!

PRO KOHO JE AKCE VHODNÁ?

– pro zástupce veřejné správy, úřadů práce, pracovních agentur, neziskových a vzdělávacích organizací, které se věnují (ne)zaměstnaným lidem nad 50 let,
– pro zástupce firem, které mají mezi svými zaměstnanci kolegy nad 50 let,
– pro zástupce veřejné správy, neziskových a vzdělávacích organizací a jiných iniciativ, které se věnují úplně jiné skupině lidí, a chtějí získat metodickou inspiraci včetně dobrých příkladů dobré praxe pro jejich vlastní práci s jinou skupinou lidí,
– pro novináře.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Pošlete e-mail na ivana.klimentova@czechdex.cz s předmětem „Praha 9. 11.“! V rámci e-mailu prosím uveďte název organizace, jména všech účastníků, kteří se akce zúčastní, a jejich emailové kontakty. Vstup je zdarma. Kapacita omezena 50 účastníky. Během akce bude zajištěno malé občerstvení.

Kdy a kde

Praha, Evropský dům, (Jungmannova 24, 110 00, Praha 1)
9. 11. 2015, 13 – 17 hod.

Pozvánka ve formátu pdf ke stažení ZDE